Sports Results by team - Autumn 2017

Rugby U13 A Rugby U13 B Rugby U13 C Rugby U13 D Rugby U13 E Rugby U12 A Rugby U12 A/B Rugby U12 B Rugby U12 C Rugby U12 D Rugby U11 A Rugby U11 B Rugby U11 C Rugby U11 D Rugby U11 E Rugby U10 A Rugby U10 B Rugby U10 C Rugby U10 D Rugby U10 E Football U9 A Football U9 B Football U9 C Football U9 D Football U9 E Football U9 F Rugby U9 A Rugby U9 B Rugby U9 C Rugby U9 D Rugby U9 E Football U8 Rugby U8 A Rugby U8 B Rugby U8 C Squash U13 Basketball U11 Basketball U13 Swimming Squad

Rugby U13 A

09 Sep 2017 v Felsted A 14:30 Won 25-15 (Staveley, Stonor, Ratcliff, Black, Sangha)
13 Sep 2017 v Dragon Festival A 10:00 Won vs Beacon 15-0
(Black, Adomakoh, Ferneyhough)
Won vs Abingdon Prep 25-0
(Staveley x2, Sangha, Stonor, Black)
Won vs Dragon B 25-0
(Staveley x2, Burnell, Wilson, McNally)
Won vs Abingdon 15-10
(Staveley x3)
Won vs Dragon A 5-0
(McNally)
16 Sep 2017 v Bromsgrove H 12:00 Won 25-20 (Stonor x 3, Staveley, McNally)
20 Sep 2017 v Millfield @ Marlborough College A 14:00 Won 30-10 (Staveley x2, Wilson, Ferneyhough, McNally, Adomakoh)
23 Sep 2017 v Hampton H 14:30 Won 50-0 (Burnell x3, Wilson x2, Adomakoh x2, Mcnally, Moa, Turner)
27 Sep 2017 v St John's Beaumont & OPS Triangular H 14:30 Won vs SJB 15-10 (Stonor, Staveley, Morris)

Won vs OPS 35-5 (Staveley x2, Black x2, Adomakoh, Burnell, Morris)
04 Oct 2017 v Bedford A 14:30 Won 50-5 (Moa x2, Ferneyhough x3, Staveley x3, Burnell x4, Adomakoh, Black, Stonor)
07 Oct 2017 v Warwick A 14:00 Draw 20-20 (McNally 2, Staveley, Wilson)
11 Oct 2017 v St Paul's Juniors H 14:30 Draw 25-25 (McNally x2, Burnell, Pym, du Roy de Blicquy)
14 Oct 2017 v Dragon A 15:00 Lost 0-40
18 Oct 2017 v Bishops Stortford H 14:30 Won 50-0 (Wilson x3, Burnell x3, Staveley x2, Sangha, Ferneyhough, Pym, Adomakoh, Campbell, Black, Turner)
04 Nov 2017 v Abingdon H 13:30 Won 25-20 (Staveley x2, Wilson, Burnell, Moa)
08 Nov 2017 v Moulsford A 14:30 Won 30-10 (Burnell x3, Moa, Pym, Ferneyhough)
11 Nov 2017 v Dulwich Prep A 11:05 Won 25-5 (McNally x2, Wilson, Pym, Stonor)
15 Nov 2017 v Belmont Mill Hill H 14:30 * CANCELLED *
22 Nov 2017 v Wellington College Festival A 10:00 Lambrook - Won 10-0 (McNally, Foster)
Thomas' Clapham - Won 20-0 (McNally, Wilson, Ul-Ghani, Ferenyhough)
King's House - Won 15-0 (McNally x2, Adomakoh)
Dulwich Prep - Won - 15-0 (Staveley, Foster, Adomakoh)
Danes Hill - Won 15-0 (McNally x2, Pym)
25 Nov 2017 v Shrewsbury House & Taunton Prep A 10:00 Won v Shrewsbury House 15-5 (Turner, Wilson, McNally)
Won v Taunton Prep 15-10 (Burnell, Wilson, Staveley)
29 Nov 2017 v Danes Hill A 14:30 Won 50-10 (Pym, McNally x5, Turner, Ferneyhough x2, Burnell)
02 Dec 2017 v Warwick & Northampton School For Boys H 14:00 v Warwick - Won: 25-15 (Foster, McNally, Ferneyhough, Foster, Staveley)
v NSB - Won: 25-0 (Pym, Foster, Burnell, Moa, Stonor)
06 Dec 2017 v RGS High Wycombe @ Aylesbury RFC A 17:00 Won 40-20 (Black, Ferneyhough, Staveley, Du Roy Blicquy, Moa, Stonor, Campbell, O'Brien)

Rugby U13 B

09 Sep 2017 v Felsted A 14:30 Won 70-0. Tries T Moa 3, J Edwards 3, A Foster 2, L Spratling 2, J Hughes-Penney, J Artis, G McNally, C De Hemptinne.
13 Sep 2017 v Beacon A 14:30 Won 40-0. Tries; A Foster 3, J Edwards 2, A Munro, A Kirton, C de Hemptinne.
16 Sep 2017 v Bromsgrove H 12:00 Won 50-0
Tries; A Foster 5, C de Hemptinne 2, A Kirton, G Brough, T O'Brien.
20 Sep 2017 v Millfield @ Marlborough College A 14:00 Won 55-5
Tries; A Foster 3, L Spratling 2, T O'Brien 2, C de Hemptinne 2, J Artis, J Hughes- Penney.
23 Sep 2017 v Hampton H 14:30 Lost 15-10.
Tries; T O'Brien 2.
27 Sep 2017 v St John's Beaumont & OPS Triangular H 14:30 v SJB won 50-0. Tries; A Foster 3, J Williams 2,C de Hemptinne 2, T O'Brien 2, T Ratcliff.
v OPS won 50-0. Tries; T Ratcliff 4, A Foster 2, J Edwards 2, J Williams, A Courtauld.
04 Oct 2017 v Bedford A 14:30 Won 45-10.
Tries; G McNally 4, J Edwards 2, T Ratcliffe 2, L Spratling.
07 Oct 2017 v Warwick A 14:00 Won 20-15.
Tries; A Foster, C de Hemptinne, T O'Brien, L Spratling.
11 Oct 2017 v St Paul's Juniors H 14:30 Won 55-5.
Tries; T Ratcliffe 3, J Williams 2, L Spratling, T O'Brien, J Hughes-Penney, S Gill, A Foster, C de Hemptinne.
14 Oct 2017 v Dragon A 15:00 Lost 30-20
Tries; T Ratcliff 2, T O'Brien, J Edwards.
18 Oct 2017 v St John's Northwood A 14:30 Won 40-15.
Tries; T O'Brien 3, T Ratcliff 2, S Gill, J Edwards, T Moa.
04 Nov 2017 v Abingdon H 13:30 Won 55-5
Tries; A Foster 3, C de Hemptinne 2, T Ratcliff 2, S Gill 2, T Sykes, G Brough.
08 Nov 2017 v Moulsford A 14:30 Won 30-0.
Tries; T Sykes 3, S Gill, T Ratcliff, L Spratling.
11 Nov 2017 v Dulwich Prep A 11:05 Drew 10-10.
Tries; T Ratcliff, T O'Brien.
15 Nov 2017 v Belmont Mill Hill H 14:30 * CANCELLED *
22 Nov 2017 v St John's Northwood 10 a-side Festival A 13:00 v St John's Beaumont A lost.
v Belmont A lost
v St John's Northwood A drew
v Davenies A lost.
25 Nov 2017 v Shrewsbury House A 10:00 Won 25-0.
Tries; T Ratcliff 3, A Munro, J Edwards.
29 Nov 2017 v Ludgrove H 14:30 Lost 60-25
Tries; J Artis 2, T Ratcliff 2, G Brough.
02 Dec 2017 v Warwick & Northampton School For Boys H 14:00 V Warwick. Drew 10-10. Tries; S Gill, A Munro.
v Northampton. Won 50-0. Tries; T Ratcliff 2, L Spratling 2, J Williams, R Baker, J Edwards, J Hughes- Penney, A Munro, L Stevens.
06 Dec 2017 v Northcote Lodge H 14:00 Lost 25-20.
Tries; T Ratcliff 2, J Williams, J Edwards.

Rugby U13 C

09 Sep 2017 v Internal 10 a-side Festival H 14:00
13 Sep 2017 v Beacon A 14:30 Won 15 - 5
A. Turner, L. Challis, L. Ellis
16 Sep 2017 v Bromsgrove H 12:00 Won 60 - 5
Alcock 3, Sykes 2, Egan 2, Turner, Stoian, Mayhew, Blythe, Challis
20 Sep 2017 v Merchant Taylors Prep H 14:30 Lost 0 - 50
23 Sep 2017 v Hampton H 14:30 Won 55 - 5
Challis 3, Alcock 2, A. Turner 2, Egan, Culley, Hanlon, Culley
27 Sep 2017 v Burnham Grammar H 14:30 Lost 15 - 50
Alcock, Ellis, Murton
04 Oct 2017 v Bedford A 14:30 Won 65 - 5
A. Turner (2), T. Sykes (2), Kirton, Ellis, Challis, Alcock, Hanlon, Black, Culley, Cranmer, Stoian.
07 Oct 2017 v Warwick A 14:00 Lost 35 - 5
Challis
11 Oct 2017 v St Paul's Juniors H 14:30 Won 35 - 5
Challis 3, Hanlon 2, Edwards, Sykes
14 Oct 2017 v Dragon H 14:30 Won 45 - 15
Challis 3, Alcock 2, Culley, Ali, Kirton, Cranmer
18 Oct 2017 v Bishops Stortford H 14:30 Won 45 - 0
Hanlon (2), Challis (2), Culley, Murton, Egan, Sykes, Turner
04 Nov 2017 v Mixed Internal Festival H 14:00
08 Nov 2017 v Moulsford A 14:30 Won 3-0
Kirton, Brough, Hughes Penny.
11 Nov 2017 v Dulwich Prep A 11:05 Drew 20-20
Hanlon (2), Challis, Culley.
15 Nov 2017 v Belmont Mill Hill H 14:30 * CANCELLED *
22 Nov 2017 v Davenies A 14:30 Won 75 - 10
G. Hanlon 4, L. Challis 2, L. Murton 2, A. Turner, J. Culley, N. Jacobs, A. Kirton, O. Alcock.
25 Nov 2017 v Dulwich College H 10:00 Won 30 - 0
T. Sykes 2, G. Hanlon, O. Alcock, L. Challis, J. Culley
29 Nov 2017 v Danes Hill A 14:30 Won 30 - 20
T. Sykes 3, G. Hanlon 2, L. Chaliis
02 Dec 2017 v Warick H 14:00 Won 40 - 15
G. Hanlon (4), J. Culley(2), L. Challis (2).
06 Dec 2017 v Northcote Lodge H 14:00 Drew 25-25
G. Hanlon (2), T. Sykes (2) C. Egan

Rugby U13 D

09 Sep 2017 v Internal 10 a-side Festival H 14:00
13 Sep 2017 v Beacon A 14:30 45-5 won
Tries: George Black 3; William Ma 1; Sibson 1; Gupte 2; Ruari CS 1; Jago CS 1
16 Sep 2017 v Bromsgrove H 12:00
20 Sep 2017 v Thorpe House H 14:30 Lost 45-5
Mayhew MOTM scoring a try and tackling tirelessly all game.
23 Sep 2017 v Internal Fixture H 14:00
27 Sep 2017 v St John's Beaumont & OPS Triangular H 14:30
04 Oct 2017 v Bedford A 14:30 Triangular:
Lost Vs Bedford D: 45-10
Tries; Adjepong-Boateng 1; Ma 1
Lost Vs Bedford E: 25-15
Tries; Ridley 1; Boardman 1; Chilvers 1
07 Oct 2017 v Warwick A 14:00 Lost 45 - 0
Great performance by Jack Hughes, tackling everything that moved
11 Oct 2017 v St Paul's Juniors H 14:30 Triangular
Lost vs St Paul's D 30-5 ;Gupte
Lost vs St Paul's E 30-0
14 Oct 2017 v Dragon H 14:30 Lost 55-10 but showed what they were capable of in last 20 minutes. 2 ties for Gupte and excellent tackling from Boardman.
18 Oct 2017 v Bishops Stortford H 14:30 Won 45-30
Gupte 5; Ferry 2; Boateng 2
An all-round fantastic team effort
08 Nov 2017 v Moulsford A 14:30 Lost 40-20
Gupte 2; Sibson; Mayhew
11 Nov 2017 v Dulwich Prep A 11:05 Lost 40 - 0
15 Nov 2017 v Belmont Mill Hill H 14:30 * CANCELLED *
22 Nov 2017 v St John's Northwood H 14:30 Won 50-15
Mayhew 3; Ridley 2; Gupte 2; Clarke; Martinez; Saba;
(Tries scored for the opposition) Waters; Clarke.
25 Nov 2017 v Dulwich College H 10:00 Lost 25 - 10
Mayhew; Sibson
29 Nov 2017 v Danes Hill A 14:30 Won 50 - 30
Gupte 3; Martinez 2; Clarke 2; Rollo; Ferry; Saba
02 Dec 2017 v Warick H 14:00 Lost 30 - 25
Rollo 2; Gupte 2; Boardman
06 Dec 2017 v Northcote Lodge H 14:00 Lost 30 - 5
Gupte

Rugby U13 E

09 Sep 2017 v Internal 10 a-side Festival H 14:00
13 Sep 2017 v Shiplake College A 14:30 * CANCELLED *
20 Sep 2017 v Thorpe House H 14:30
23 Sep 2017 v Internal Fixture H 14:00
04 Oct 2017 v Bedford A 14:30
07 Oct 2017 v Warwick A 14:00 * CANCELLED *
11 Oct 2017 v St Paul's Juniors H 14:30 * CANCELLED *
14 Oct 2017 v Dragon